چرا بدنم را دوست داشته باشم؟ بدن شما منزلگاه روح شماست. حتی اگر به روح اعتقادی ندارید و صرفا به جهان فیزیکی معتقد هستید، بدن شما در واقع وسیله ای هست که لازم است سالم و سر حال باشد تا شما را به آنچه می خواهید برساند.  بدن شما از میلیاردها سلول زنده تشکیل شده که همگی آنها به شما وفادارند و شما حکم فرمانروا و پادشاه آنها را دارید.  همچنین ارتباط و احساس شما نسبت به بدنتان، یکی از نکات تعیین کننده ی رابطه ی شما با دیگران است. اگر شما بدن خود را پس می زنید؟ دیگران چه انتظاری می توانند از شما داشته باشند؟ اگر شما در صلح و پذیرش با بدن خود باشید، تقریبا می توانید همه چیز و همه کس را بپذیرید.  ارتباط مثبت و عاشقانه با بدنتان، در رابطه با شریک زندگیتان نیز بسیار موثر است. اگر شما بدن خود را پس بزنید، در مقابل شریک زندگیتان احساس شرمساری می کنید و با خود می گویید: او چگونه می تواند این بدن را دوست داشته باشد؟ شما بدن خود را پس می زنید و فکر می کنید به همین دلیل توسط دیگران پس زده می شود. همین نکته می تواند موجب شود شما شخص دیگر را پس بزنید چون به همین دلیل، خودتان را نپذیرفته اید. پشت این شرمساری از بدن چیست؟

در نظرسنجی کوتاهی که از چند ده نفر در پیج اینستاگرامم انجام دادم، از آنها خواستم تا راههایی را پیشنهاد کنند که به وسیله آن، بدنشان را دوست دارند و به جمع بندی زیر رسیدم که بدون هیچ گونه سانسور در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار می دهم:

راه های پیشنهادی دوست داشتن بدن برگرفته از نظرسنجی در پیج اینستاگرام نجمه عشقی

در وادی زیبایی
رعایت بهداشت شخصی
حمام کردن
استفاده از عطر و لوسیون
توجه به زیبایی ظاهری بدن
عکس گرفتن از خود
لاک زدن، آرایش کردن در تنهایی برای خودم
خرید لباس زیر زیبا در خانمها
پوشیدن لباسها و استفاده از استایلهای خوب
نگاه کردن بدن در آینه و لذت بردن از آن

در بخش سلامت
نوشیدن آب کافی
استفاده از ویتامینها
خواب و استراحت کافی
عدم استعمال دخانیات
استفاده از دمنوشهای گیاهی
عدم استفاده از غذاهای مضر و فست فودها

ورزش و فعالیتهای بدنی
پیاده روی، یوگا، ماساژ
رقص و مدیتیشن

فعالیتهایی ذهنی و کلامی مرتبط
حرف زدن در مقابل آیینه
یا هر گونه برقراری گفتگوی آگاهانه ذهنی یا کلامی با بدن
گوش کردن به بدن و حس کردن آن

و
در آغوش گرفتن خود، بوسیدن و نوازش خود
سلف تانترا، فعالیت جنسی به شکل سولو یا با پارتنر

 

نوشته نجمه عشقی و برداشتهایی از کتاب استادی در عشق نوشته دون میگوئل روئیز

لطفا در صورت تمایل به برگزاری جلسه کوچینگ درباره خودعشق ورزی، به من پیام بزنید. می توانید برای دسترسی سریع به پیج اینستاگرام نجمه عشقی مراجعه کنید.

Change Profile Photo