کوچ معنا گرا یا معنوی کیست؟ کوچینگ معناگرا با چه موضوعاتی سر و کار دارد؟ نوشتار پیش رو ترجمه ای آزاد با اندکی تغییرات از یکی از مقالات کوچینگ معناگرا است.

کوچ معناگرا یا معنوی Spiritual Coach، مربی ای است که به شما کمک می‌کند تا زندگیتان را با تغییر دادن عملکرد و باورتان در یک سطح عمیق تر متحول کنید. کوچ معناگرا در کنار بررسی رفتار، عادات و اهداف شما، غرق در عقایدی که از گذشته در شما ریشه دوانیده و ارتباط شما با عالم معنا و معنویات می‌شود و کمک می کند که خودتان را دوباره پیدا کنید. کوچ معنوی به شما نشان می‌دهد که چگونه همسو با قوانین جهان رفتار کنید تا دقیقا آنچه را که از زندگی می خواهید به دست آورید به جای این که فقط پذیرای آنچه سر راه شما قرار می‌گیرد باشید. مربی معنوی کسی است که با قوانین روحانی دنیا زندگی می‌کند نه صرفا با کنوانسیون ها و قراردادهای منطقی روزمره ی ما.
او می داند چطور معجزه را به وجود آورد و به بقیه کمک می‌کند که زندگی شاد و کاملی بر اساس تمرینهایی که برای خودش موثر بوده است، داشته باشند.
بسیاری مربیان معنوی را با رهبران مذهبی اشتباه می گیرند. اما این دو کاملا با هم متفاوتند. شما نیازی نیست یک فرد مذهبی باشید تا بتوانید با کوج معناگرا ارتباط برقرار کنید. شما فقط لازم است با ذهنی باز بتوانید به قسمت معنوی خودتان و روحتان وارد و در آن عمیق شوید. فهمیدن خودتان و دنیای اطرافتان از نقطه نظر و دیدگاه معنوی می‌تواند به شما کمک کند تا زندگی پر معنا تری داشته باشید. شما ممکن است کشف کنید که هدف عمیق تری دارید و تمام اتفاقات زندگی شما  برای رساندن شما به مسیر و راه واقعی و درست، هماهنگ شده اند.
کار کردن با یک مربی معنوی یا کوچ معناگرا ممکن است هدف واقعی شما را برای زندگیتان آشکار کند و تمام انرژی های بلوکه شده ی زندگی شما را برای آنچه که همیشه می‌خواستید رفع کند. مربی معنوی به شما کمک می‌کند آنچه که حقیقتا هستید را پیدا کنید و زخمهای کهنه خودتان را درمان کنید تا به آینده ی بهتر و روشن تر برسید.
انرژی و احساسی که از جلسات کوچینگ به وجود می‌آید باید مستقیما تجربه شود تا بتوانید آن را درک و لمس کنید.

 نجمه عشقی کوچینگ معنوی کوچینگ معناگرا مربی معنوی زندگی

نقش کوچ معنوی (کوچ معناگرا) در مسیر رشد معنوی

مربی معنوی به شما کمک می کند تا به جای این که نقش قربانی را بازی کنید مسئولیت زندگی خودتان را به عهده بگیرید. کوچ معناگرا کمک می‌کند تمرکزتان را از هر قضاوت و منفی نگری که شما را احاطه کرده بردارید تا بتوانید زندگیتان را به دست بگیرید و با دیدگاه مثبتی به زندگی نگاه کنید. او متوجه این مساله است که هر چیزی که ما به آن اهمیت می دهیم در زندگیمان تجلی پیدا می کند. کوچ معنوی به مراجعانش کمک می کند تا شکر گزاری را در افکارشان جایگزین ناامیدی کنند.
شما ممکن است کسی را از دست داده باشید که دوستش دارید، ممکن است در حال طلاق گرفتن باشید، یا شاید در حال تجربه ی فاجعه ای در زندگیتان باشید. ممکن است احساس راحتی نکنید که با دوستان یا خانوادتان راجع به مشکلاتتان صحبت کنید. دلیل آن می تواند ترس از قضاوت یا تحقیر شدن باشد. شاید هم چیزی که دارید تجربه می کنید خصوصی تر از ان است که بخواهید با کسی در زندگیتان مطرحش کنید. در حالی که این موانع بین کوچ و مراجعانش وجود ندارد. (البته این مساله وظیفه کوچ است که بستری مناسب، همراه با اعتماد و مهر فراهم کند تا مراجعش، بهترین جلسه را داشته باشد. رجوع شود به ارزش های جلسه کوچینگ)
کوچ معناگرا اینجا است که به شما کمک کنند تا در یک محیط امن و خصوصی راجع به مشکلاتتان صحبت کنید، خودتان را نظاره و مشاهده کنید و شیوه ای جهت حل مشکل و درمان Healing خود پیدا کنید.
اغلب مواقع ما درمان را در افراد حرفه ای جست و جو می کنیم که حس معنوی ما را درک نمی کنند و به آن ارزش نمی دهند و ما نیز احساس درماندگی و گم شدن می کنیم. درحالی که با صحبت کردن با یک کوچ معنوی به خودمان اجازه می دهیم که در مورد زندگی به صورت پر معناتر، عمیقتر و راحتتر حرف بزنیم و احساس راحتی و امنیت کنیم. زمانی که با کوچ یا مربی صحبت می کنید، هیچ گونه قضاوت، نگرانی و نظرات تمسخر آمیز وجود ندارد. تنها عمیق شدن در روح و معنویات و ایمان شما وجود دارد.
کوچ معنوی در کنار شما است تا به شما گوش بدهد و در صورت تمایل شما با ابزارهایی که در کنار کوچینگ حرفه ای خود دارد به شما کمک کند تا شما به خودتان کمک و مشکلاتتان را حل کنید.

 نجمه عشقی کوچینگ معنوی کوچینگ معناگرا مربی معنوی زندگی

رشد معنوی ما را در مواجهه با عشق و آنچه زندگی ما را پربارتر می کند، به چالش می کشد. به زندگی معنای عمیق تری می بخشد و به ارتباط بین شما و خرد درون شما قدرت می دهد. مرتبط بودن با راهنمای درون یا خود برتر شما را رهنمون می کند که به سمت زندگی با بخشندگی و شکر گزاری بیشتر حرکت کنید.

هیچ کس کودکی را که در حال یادگیری راه رفتن است و زمین می خورد مسخره نمی کند. کوچ شما هرگز شما را به دلیل ناکامل بودن یا اشتباهاتتان قضاوت و تحقیر نمی کند. کوچ معنوی می داند اشتباهات یکی از راههایی است که ما تجربه کسب می کنیم و یاد می گیریم. کوچ معناگرا این اصل را به ذهن می سپارد و همانطور که زندگی و تاریخچه ی شما را بازنگری می کند کمک می کند تا قدمهای بعدیتان را در زندگی کارآمدتر و با رضایت بیشتر بردارید.

من نجمه عشقی، با تجریبات عمیق و گسترده در زمینه معنوی و تحصیل در رشته کوچینگ، مفتخر خواهم بود تا به عنوان کوچ، در کنار شما مراجع عزیز باشم. در صورت تمایل در یکی از صفحات اجتماعی، یا از طریق بخش ارتباطی سایت، با من تماس حاصل فرمایید.

ترجمه و ویرایش: نجمه عشقی

najme.eshghi.coach's profile picture

منبع : https://www.lifecoachspotter.com/