ما هنوز نمی دانیم ریکی چگونه کار می کند. با این حال، ریکی در میان برنامه های درمان کل نگر و مکمل بسیاری از بیمارستان ها در حال پیشرفت است. چندین مرکز پزشکی برتر، به مزایای ریکی به ویژه در زمینه کنترل درد و مراقبتهای تکمیلی سرطان پی برده اند. در سال ۲۰۱۴ واشنگتن پست بیان کرد که : بیش از ۶۰ بیمارستان در ایالات متحده، ریکی را به عنوان خدمات بیماری، بر اساس یک مطالعه در دانشگاه UCLA اتخاذ کرده اند و آموزش ریکی در بیش از ۸۰۰ بیمارستان ارائه می شود.

کلینیک MAYO

کلینیک مایو در فهرست افتخارات بهترین بیمارستانها در سال۲۰۱۹-۲۰ رتبه اول را دارد. این بیمارستان نمونه ی آشکاری از یک مدل درمان کل نگر است. جایی که در آن آخرین پیشرفت ها و فناوری به کار گرفته می شود و در کنار آن درگیری ها و نیازهای روحی و عاطفی که ممکن است در طول درمان سرطان برای بیمار ایجاد شود نیز، نادیده گرفته نمی شود. برنامه داوطلبانه درمان کل نگر آنها، همراه با درمان مکمل و کل نگر کلینیک، دارای طیف وسیعی از خدمات رفاهی و درمانی است که ریکی نیز در آن گنجانده شده.

بیمارستان عمومی ماساچوست
MASSACHUSETTS GENERAL HOSPITAL

ریکی یکی دیگر از خدمات بیمارستان عمومی ماساچوست/ مرکز ساحل شمالی در دنور برای مراقبتهای سرپایی است. این بیمارستان توسط بسیاری به عنوان شماره یک در ساحل شرقی در نظر گرفته می شود. این بیمارستان در تمام منطقه بوستون گسترش یافته و بیمارستان آموزشی برای دانشکده پزشکی هاروارد است. همچنین این مرکز، مجری بزرگترین برنامه تحقیقاتی بیمارستانی است که در بیش از ۳۰ دپارتمان انجام می شود.

جانز هاپکینز JOHNS HOPKINS

مرکز طب تلفیقی و گوارشی جانز هاپکینز در مریلند آمریکا، برای آرام سازی عمیق، سرعت در درمان و بهبود، کاهش درد و کاهش علائمی که بیماران با آنها دست و پنجه نرم می کنند، درمان با #ریکی را ارائه می دهد. آنها مکانیسم ریکی را توضیح نمی دهند اما به صورت هوشمندانه ای در کنار طب سوزنی، روان درمانی مکمل و ماساژ درمانی، از ریکی استفاده می کنند.

کلینیک کلیولند CLEVELAND CLINIC

این موسسه به عنوان یکی از مراکز پزشکی درجه یک در امریکا و دنیا شناخته می شود. رنکینگ این مرکز در سال ۲۰۱۹_۲۰ در لیست بهترین بیمارستانها ۴ است و در مقاله ی نیوزویک ۲۰۱۹ عنوان دوم را به خود اختصاص می دهد. در این بیمارستان چندین درمان مکمل در پردیسِ لیندهرست کلینیک کلیولند مثل طب سوزنی، درمان گیاهی چینی، #ریکی ، یوگا و خدمات کایروپرتیک و… ارائه داده می شود.

بیمارستان هارتفورد HARTFORD HOSPITAL

این بیمارستان از لحاظ برتری در رده دوم در کانکتیکت است و همچنین از نظر رتبه بندیِ عملکرد بالا، در زمینه تخصص بزرگسالان ششم و در روشها و شرایط بخش جراحی، دارای رتبه پنجم است. هارتفورد یک مرکز پزشکی و جراحی عمومی و در کنار آن، یک بیمارستان آموزشی است. #ریکی کاران آموزش دیده مخصوص، به صورت داوطلبانه در بیمارستان اصلی، مرکز #سرطان هَری گِری، واحد دیالیز و کلینیک درمانهای سرپایی براون استون، جلسات ریکی برگزار می کنند. بیماران می توانند از طریق پزشک یا پرستار خود، درخواست جلسات ریکی را داشته باشند.

مرکز درمان سرطان آبرامسون ABRAMSON CANCER CENTER

در سال ۱۹۷۳ دانشگاه پنسیلوانیا یک مرکز سرطان ایجاد کرد تا به عنوان مرکز و محرک تمام فعالیتهای مرتبط با سرطان، در دانشگاه باشد. در سال ۲۰۰۲ این مکان به نام مرکز سرطان آبرامسون دانشگاه پنسیلوانیا نامگذاری مجدد شد. ریکی در این مرکز برای همه بیماران در دسترس است. چه بیمارانی که اینفیوژن انجام می دهند یا کسانی که در بخش انکولوژی (تومورشناسی) تحت درمان رادیو تراپی هستند. این درمان در مرکز پرلمن برای پزشکی پیشرفته نیز موجود است.

خانم در حال ریکی دادن در بیمارستان نجمه عشقی مستر ریکی

بیمارستان وینچستر WINCHESTER HOSPITAL

این مرکز یکی از مراکز دارای فناوری های پیشرفته در زمینه پرتو درمانی مانند image-guided radiation therapy, intensity-modulated radiation therapy, shaped-beam radiation
است. با وجود رویکرد تکنولوژیک تهاجمی، مرکز زندگی سالم، طیف وسیعی از درمانها و فعالیتهای مکمل مانند: طب سوزنی، هیپنوتیزم درمانی، ماساژ درمانی، ریکی، یوگا و موارد دیگر را ارائه می دهد.

بیمارستان و مرکز پزشکی شمال غرب
NORTHWEST HOSPITAL AND MEDICAL CENTER

این مرکز بالینی واقع در سیاتل، یک فایل پی دی اف را منتشر کرد که در آن فهرستی طولانی از خدمات مراقبتی بیماری سرطان ارائه می شود. این فهرست، ترکیبی هوشمندانه از فناوریهای برتر در ابتدا و درمانهای زیست میدانی ( biofield therapies) و نیازهای معنوی در پایان است.

این تازه آغاز ماجراست. ریکی همچنین در بسیاری از بیمارستانهای برنده جوایز و با عملکرد بالا مانند موارد زیر کار می شود:

  • بیمارستان بریگهام و زنان در ماساچوست، یکی از بزرگترین برنامه های ریکی بیمارستانی در جهان را برگزار می کند. این بیمارستان در سال جاری، رتبه سیزدهم را در بین بهترین بیمارستانها دارد. (سال انتشار مقاله)
  • نخستین سیستم مراقبتهای بهداشتی غیرانتفاعی، با نام Aurora Health Care (مراقبت سلامت هاله) که شبکه اش، ۱۵ بیمارستان در منطقه شرق ویسکانسین را پوشش می دهد.
  • Dartmouth-Hitchcock Norris Cotton Cancer Center در نیوهمپشایر و ورمونت
  • Beaumont Health مرکز سلامتی بیومونت که بزرگترین سیستم سلامتی در میشیگان است.
  • Valley Health یک انجمن شراکتی که دارای شش بیمارستان برنده جایزه در ویرجینیا است.
  • NewYork-Presbyterian health care system
  • مرکز سلامتی و ارتقای سلامتی هاروارد

ریکی در مرکز مراقبتهای بهداشتی استرالیا

شورای سرطان در نیو ساوت ولز استرالیا، (که شاخه ای از شورای ملی است) منابع، اطلاعات و پشتیبانی را در میان بیماران سرطانی و بستگانشان، فراهم می کند. آنها یک فایل pdf بسیار آموزنده به نام درک درمانهای مکمل را ارائه داده اند که در آن ریکی یکی از چندین انرژی درمانی نشان داده شده است.

مرکز مراقبتی سرطان سولاریس یک ارائه دهنده خدمات پشتیبانی سرطان در استرالیای غربی است که مفهوم سلامتی را برای افراد در تمام مراحل تجربه سرطان ترویج می کند. به همین دلیل است که آنها با موسسه بین المللی آموزش ریکی (IIRT) و انجمن ریکی (WA) همکاری کرده و کلینیک جامعه ریکی را ایجاد کرده اند تا ریکی را به عنوان خدماتی به اعضای خود ارائه دهند.

ریکی در آمریکای لاتین و اروپا

قوانین فدرال در مورد حمایت از درمانهای مکمل و جایگزین مورد بحث و بررسی قرار گرفته و گاهی اوقات تصویب شده است. این مورد در کشورهای آمریکای لاتین مانند، برزیل، شیلی و آرژانتین می باشد.
و در اروپا بریتانیا از مزایای اعتمادها و بنیادهای منتخب برخوردار است که با پشتکار کار می کنند و انرژی درمانی را به بیمارستانهای NHS معرفی می کنند. پرتغال و اسپانیا (در مادرید نه خیلی ولی بیشتر در بارسلونا) نیز حرفی برای گفتن راجع به ریکی دارند.

نتیجه

در این نقطه، مسئولیت این است که یادآوری کنیم این وبسایت ریکی یا روش درمانهای جایگزین را به عنوان تنها رویکرد درمانی توصیه نمی کند. من استفاده از درمانهای مکمل را توصیه می کنم که بی خطر بودن آنها در کنار درمانهای معمول، ثابت شده است. به ویژه من ریکی درمانی را توصیه می کنم چون حوزه تخصصی من است و بسیاری از اثرات مثبت آن را بر سلامتی شاهد بوده ام.

نهایتا، برای توضیح دلیل این روند، مزایای اساسی ریکی، خوبی عمومی حال، آرامش، بهینه سازی سیستم ایمنی بدن و بسیاری موارد دیگر است. ریکی شما را انعطاف پذیرتر و شادتر می کند، فارغ از اینکه زندگی شما در این لحظه در چه موقعیتی قرار داد. هنگامی که از یک بیماری رنج می برید، می تواند درد را کاهش دهد، بهبودی را تسریع کند و حتی نتیجه را بهبود بخشد. همچنین، همراهی درمان ریکی با هر برنامه درمانی که توسط متخصص برای شما توصیه شده است، بسیار آسان است.

ترجمه نجمه عشقی از
REIKI IS REACHING THE TOP HOSPITALS

نجمه عشقی Najme Eshghi
نویسنده، مترجم، کوچ حرفه ای،مدرس ریکی

نجمه عشقی Najme Eshghi
پیج اینستاگرام:
@najme.eshghi.coach
@reiki.najme.eshghi