ریکی پزشکی، عمل تخصصی اجرای ریکی در اتاق عمل و جاهای مناسب دیگر بیمارستان یا محیطهای درمان سرپایی است. این نوع ریکی تحت نظر استانداردهای طلایی ایجاد شده توسط خانم راون کیس Raven Keyes، مستر مشهور و بین المللی ریکی انجام می شود. راون کیس، سالهای بسیاری را در کنار تاپ ترین جراحان دنیا از جمله دکتر مهمت اُز و دکتر شلدون مارک فلدمن کار کرده است. او دانش خود را در آمریکا و ورای مرزها، گسترش و صدها مستر ریکی را در ریکی پزشکی، آموزش داده است.

نجمه عشقی ریکی پزشکی بیمارستان مستر ریکی آموزش ریکی

کلینیک میو، کلینیک کلیولند و بیمارستان جان هاپکینز، فواید بسیاری از ریکی را در زمینه پزشکی گزارش کرده اند: رهاسازی استرس‌‌، کاهش درد و در نتیجه‌ کاهش مصرف مسکنها‌، کوتاه شدن زمان بستری در بیمارستان به دلیل افزایش سرعت بهبودی. مطالعات پزشکی در این زمینه انجام شده اند تا این نتایج به شکل علمی مورد بررسی قرار گیرند تا هر بیمار بتواند در صورت تمایل، از کمک ریکی در زمان جراحی خود، استفاده کند.

واقعیات ریکی پزشکی

  • ریکی یک کار مرتبط با شفا و درمان می باشد که از ژاپن سرچشمه گرفت. ریکی به وسیله انیستیتوی سلامت ملی، به عنوان شکلی از درمان مکمل دسته بندی شده است.
  • ریکی نوعی از درمان است که بر اساس زیست-میدان یا گونه ای از میدان انرژی انجام می شود که همه چیز را از عملکرد سلولی بگیرید تا سیستم عصبی، تنظیم می کند.
  • ریکی با تجهیزات بیمارستانی تلفیق شده و بیش از ۸۰۰ بیمارستان در دنیا آن را ارائه می دهند. در این میان، کلینیک کلیولند، بیمارستان بریگهام و زنان، مرکز بازپروری اسپالدینگ، انیستیتوی سرطان دانا فاربر، بیمارستان جان هاپکینز، بیمارستان کودکان بوستون و میو کلینیک، خدمات ریکی ارائه می دهند.
  • ریکی در اتاقهای اورژانس بیمارستان، اتاقهای پیش از عمل جراحی، اتاق عمل، اتاقهای مراقبتهای بعد از عمل جراحی، تومورشناسی، بخش قلب، ارتوپد و پزشکی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • مزایای ریکی‌ شامل: کاهش استرس، آرامبخشی، کاهش درد، کاهش تنش عضلانی، کاهش تهوع، بهبود خواب و تسریع در روند درمان است.
  • کلینیک کلیولند فواید زیر را برای ریکی بیان می کند: موجب ایجاد احساس امنیت، صلح درونی و سلامت می شود. آرامش عمیقی ایجاد می کند. استرس را کاهش می دهد. سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. موجب برانگیختگی بافتها و استخوانها می شود که بعد از آسیب یا جراحی، زودتر درمان شوند. موجب تقویت سلامت عمومی مراجعی می شود که برای درمان به بیمارستان رجوع کرده است
  • بیمارستان زنان و بریگهام بیان می کند که اطلاعات ما بر اساس بازخورد از بیمارانمان، اعضای خانواده، کارکنانی که جلسات ریکی داشته اند و تحقیقات بیرونی، نشان می دهد که ریکی آرامش را افزایش و تنش و اضطراب را کاهش می دهد، درد و خستگی را کم می کند و کیفیت کلی زندگی را افزایش می دهد.
  • یک مطالعه تحقیقاتی در بیمارستان هارتفورد نشان داده است که بیمارانی که ریکی دریافت کردند، میزان کمتری بیهوشی دریافت کردند، میزان اندک تری خونریزی در جراحی داشته اند، کمتر از مسکن استفاده کرده اند و مدت زمان کوتاهتری در بیمارستان مانده اند.
  • کلینیک کلیولند، از ریکی در موارد زیر استفاده می کند: سرطان، ناباروری، بیماری پارکینسون، بیماری های روانی، دردهای مزمن، مشکلات گوارشی و بیماری های روان تنی.

 ترجمه نجمه عشقی
مربی و مستر ریکی
https://www.medicalreikiworks.org

najme.eshghi.coach's profile picture